Wczoraj podczas Warsztatów z moimi dziewczynami, z którymi pracuje mi się absolutnie fenomenalnie tak baj de łej, choć miałam ogromne opory przed tym aby pójść za tym głosem i uruchomić warsztaty online. Teraz już wiem, że to był piękny pomysł i że praca online ma bardzo dużo plusów, no bo na przykład nie wszystkie jesteśmy z tego samego miasta, a nawet nie wszystkie w naszej Ananasowej Grupie mieszkamy w Polsce! To daje ogromne możliwości, więc zamiast słuchać durnych głosów, że jak to tak online po prostu zaczęłam to robić.


No ale do brzegu 😉 Rozmawiałyśmy o tym, że

każda z nas może zmieniać świat

i kiedyś Jobs powiedział, że tylko ludzie wystarczająco szaleni myślą, że mogą zmienić świat i tylko oni go zmieniają. Bo wiesz,

nie uratujesz wszystkich głodnych dzieci w Afryce, ale

zdecydowanie możesz uśmiechnąć się do kelnerki albo zagadać do Pani na kasie w Tesco. Dać jej odczuć, że świat jest kurna fajnym miejscem i między obrażonymi, sfrustrowanymi Marlenami czasem przyjdziesz Ty i po prostu będziesz miła. Możesz pomóc komuś bezinteresownie, spotkać się i wysłuchać, możesz powiedzieć komplement Pani w warzywniaku, uśmiechnąć się do kogoś nieznajomego na ulicy. Zdecydowanie możesz angażować się w swoją pracę i dbać o dobrą atmosferę tam, gdzie jesteś, zdecydowanie możesz nie udzielać się w plotkach i udzielać tylko konstruktywnej krytyki zamiast płytkich „ta to na pewno sobie usta zrobiła”. Na litość Wszechświata – to też sobie zrób albo zamknij jadaczkę!

Dlatego tak właśnie absolutnie możesz sprawiać, żeby świat był lepszy.

Pierwszym krokiem do tego jest NIE JĘCZENIE!

Ja, za każdym razem kiedy włącza mi się użalanko, mówię teraz, że wstąpiła we mnie Marlena. No bo to nie jest tak, że wczoraj postanowiłam nie narzekać i od dziś tego nie robię! Nierealne! Ale pilnuję się, korzystam z narzędzi, które pozwalają mi się pilnować i wyrabiam w sobie wciąż nowe, pozytywne, wspierające nawyki. I tak – bardzo często mi się nie chce.

Ale niechcemisie to złe misie – to misie, z którymi się nie zadaję!

Dobrego Dnia 🙂

Żyj, nie wariuj i dbaj o siebie najpierw!

Ela Sawicka

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o