Nie lubię robić sobie zdjęć, bo w głowie mam lepsze wyobrażenie siebie niż jest w rzeczywistości, później zobaczę foty i szok…to nie ja…/ Chcę lepiej wyglądać i dobrze się czuć…dla siebie, mojego faceta i córci, która będzie brała ze mnie przykład/ Mam problem z motywacją i żeby wytrwać/ Wiem, ze na diecie nie dam rady, samo słowo mnie dobija….

Brzmi znajomo? To słyszę od kobiet bardzo często, to są Wasze słowa.  No i w związku z tym, że dziś jest poniedziałek będę ze wszystkich sił zachęcać Cię do tego, żeby zacząć. 

Po pierwsze – dietę się ma, a nie się na niej jest – kiedy zmienisz perspektywę i sposób patrzenia na “dietę” – wszystko się zmieni

Po drugie – naprawdę nie musisz wydziwiać – nie musisz ćwiczyć na siłowni, jeść owsianki ani pić wyciągów z aloesu, naprawdę da się to dopasować do swojej rzeczywistości

Po trzecie – jeśli myślisz sobie teraz, że już tyle razy próbowałaś i … nic, więc to Ty pewnie jesteś beznadziejnym przypadkiem – to nie, nie jesteś beznadziejnym przypadkiem i wszystko z Tobą w porządku. Pewne rzeczy, mity, utrwalone złe schematy na temat odchudzania, za którymi podążamy zwyczajnie nie mają prawa działać w długiej perspektywie czasu. Zwyczajnie brakowało Ci rzetelnej wiedzy na temat zmiany i tego jak to się robi. Rzetelnej – podkreślam, internety pełne są, niestety różnych treści. 

Wyobraź sobie, że lądujesz w pięknej Lizbonie. Chcesz odwiedzić wszystkie piękne miejsca, nie tracąc przy tym masy energii. Potrzebujesz dobrej mapy, dobrze opisanej mapy. No i jedną dostałaś od Baśki, drugą masz z internetu, a trzecią dała Ci Wiolka, bo u niej się sprawdziła. Tylko, że żadna z tych map nie jest mapą Lizbony. No i tak łazisz i kręcisz się w kółko, od czasu do czasu trafisz na jakieś piękne miejsce, ale w większości tracisz czas i energię, bo nie masz odpowiedniej mapy. No bo jak możesz efektywnie poruszać się po Lizbonie, kiedy używasz mapy Paryża? 

Wyobraź sobie, że skuteczne odchudzanie bez spiny to właśnie zwiedzanie Lizbony. Dróg jest wiele, możesz je przejść w różnym czasie i wydać różną ilość energii. Potrzebujesz mapy Lizbony, takiego Przewodnika po Lizbonie, który nauczy Cię też jak z tej mapy korzystać i potrzebujesz opracować swój własny plan zwiedzania tego pięknego miasta. Potrzebujesz dopasować go do swoich zasobów i tego, co Ty lubisz, a czego nie lubisz. 

Dobra wiadomość jest taka, że pracuję nad aktualizacją i rozszerzeniem treści takiego przewodnika dla Ciebie, dla Kobiet. Napisałam go 2 lata temu, skorzystało z niego kilkanaście kobiet, otrzymałam kilkanaście świetnych opinii, że super, że rozjaśnił, że pomógł. Wracam z nim więc niebawem, nie wiem sama czemu go wycofałam. Mam ogromną nadzieję, że będzie Twoim sprzymierzeńcem w walce o lepsze samopoczucie, sprawne ciało i jędrny umysł. 

Chcesz zobaczyć spis treści? Niebawem będzie dostępny w Akademii Zdrowej Kobiety 🙂


Dzięki, że chciałaś spędzić czas w Akademii Zdrowej Kobiety. Mam nadzieję, że ten wpis miał dla Ciebie wartość.

Podziel się swoimi wrażeniami i skrobnij coś w komentarzu. Są dla mnie ważne i czytam je wszystkie.

Jeśli chcesz wesprzeć Akademię – podziel się tym wpisem przynajmniej z jedną kobietą, którą znasz, a która może go potrzebować.

Gdzie możemy się spotkać?

🧘‍♀Akademia Zdrowej Kobiety🤸‍♀🍋 

to miejsce online, w którym wspieram kobiety w skutecznym odchudzaniu bez spiny, uczę strategicznego podejścia do odchudzania i podążania własną ścieżką, z dala od schematów. Pierwszym z przywilejów bycia studentką Akademii Zdrowej Kobiety jest możliwość zakupu webinaru pt. Dlaczego diety nie działają za 0 zł. Dołącz do nas tutaj:

www.elasawicka.pl/akademia

Gdzie jeszcze możemy się spotkać?

🎬na kanale YouTube AKADEMII ZDROWEJ KOBIETY 

🎬we środy o 20:00 na Dietetycznych Luźnych Gad(t)kach LIVE – na FB Ela Sawicka.pl i na kanale YT Akademii Zdrowej Kobiety

🍜w Akademickim codzienniku – codziennie w relacjach dzielę się prostym jedzeniem i dietetycznymi rozkminami i zdrowym stylem życia z dystansem

🎧w audycji BEZ LUKRU – podcast Akademii Zdrowej Kobiety dostępny w Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts, Podcast Addict i innych apkach do słuchania – jeśli wolisz słuchać w ruchu tam znajdziesz nagrania

Żyj, nie wariuj i dbaj o siebie najpierw!

Ela Sawicka


0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments